Kasowanie danych w Dora Plus
kasowanie danych, demagnetyzacja, elektrośmieci
 
 

Kasowanie danych


kasowanie danych

Kasowanie danych


Zapewniamy przeprowadzenie pełnego procesu kasowania danych, na który składa się: Masz stary dysk z danymi, który zamierzasz wyrzucić? Poczekaj. Taki zabieg może się okazać dla twojej firmy niebezpiecznym działaniem, zwłaszcza jeśli na tym dysku znajdują się jakieś ważne dane dotyczące numerów kont bankowych pracowników, firmy, sprzedaży produktów czy projektów, kampanii reklamowych. Takie dane bezpieczniej jest skasować raz na zawsze, żeby nie wpadły przypadkiem w niepowołane ręce kogoś z konkurencyjnej firmy. Z tego względu warto zdecydować się na kasowanie danych. Jest to działanie powodujące całkowite kasowanie danych z dysku oraz jego uszkodzenie. Dysk po demagnetyzacji nie nadaje się już do pracy i nie jest odczytywany poprawnie przez większość urządzeń.

Na czym polega kasowanie danych?Wcześniej sprawdzony pod kątem poprawności dysk umieszczany jest w demagnetyzerze. Impulsy magnetyczne przedostają się do warstwy magnetycznej przedmiotu, co powoduje całkowite kasowanie danych z pamięci oraz uszkodzenie dysku.

BezpieczeństwoKasowanie danych wykonywane jest na zlecenie klienta, w jego siedzibie, a podczas poddawania dysku działaniu urządzenia obecny jest choć jeden pracownik wyznaczony przez kierownictwo. Takie przepisy są niezbędne ze względu na bezpieczeństwo zawartej między firmami umowy. Dokument dotyczący demagnetyzacji dysku sporządzony jest i wręczany przedstawicielowi po dokonaniu usunięcia danych. Demagnetyzacja jest być może czymś rzadko praktykowanym, ale wartym uwagi ze względu na bezpieczeństwo każdej firmy. Przecież nikt nie życzyłby sobie, aby ktoś z konkurencji odnalazł jego dane i skorzystał z nich. Warto się przed tym ochronić i trwale oraz bezpiecznie skasować dane. Przed demagnetyzacją upewnij się jednak, czy wszystkie dane są zapisane w innym, bezpiecznym miejscu. Raz wykonanego działania nie da się już nigdy cofnąć. Czasem zdarza się, że zmieniając sprzęt elektroniczny (komputer PC, laptop) nie chcemy umieszczać danych ze starego dysku. Najprostszym, ale niezbyt skutecznym, bezpiecznym dla nas i właściwym dla środowiska sposobem jest pozbycie się twardego dysku poprzez wyrzucenie go do śmieci. Po pierwsze dane na nim zawarte nadal tam tkwią, po drugie z punktu ekologii jest to niepoprawne rozwiązanie. W tym momencie na scenę wkracza nasza firma oferująca m.in. kasowanie danych. Jeśli zechcemy podłączyć dysk do działającego komputera, system operacyjny zacznie się uruchamiać, ale napotka na błąd – będzie to oznaką, że zostało przeprowadzone kasowanie danych. Taka metoda zabezpieczania danych przed konkurencją popularna jest zwłaszcza w dużych firmach. Ponadto kasowanie danych można zastosować zarówno w działającym, jak i zepsutym dysku. Wszystkie wykonywane przez naszą firmę usługi są profesjonalnymi świadczeniami. Oferujemy niskie ceny wykonania usługi oraz fachowość.


 
 
 

Działamy na terenie: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Lublin, Rzeszów, Katowice, Szczecin, Gdańsk, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Kielce, Tarnów, Bielsko-Biała, Katowice, Opole, ... - cała Polska!.